christianpoulsen

 

 

 Ambsssadør for Asnæs Boldklub

 

Christian Poulsen

  

Asnæs første landsholdspiller

 

 

Skiltepartnere "Klik for at se alle"

Claus Lomholt DC Kloark Egendomsservice Asnæs Frave og køkkenlager EDC Asnæs - Kim Olsen Niels Ur Bilcentrum Odsherred Stål Valentin Gardiner Gretas Guld Cantea IT Depot Nordvest / Frank Nielsen Lammefjordens Stauder / Jens Jensen ...

Sponsore "Klik for at se alle"

AJ Sandblæsning Asnæs Køreskole Asnæs Maleren Moa Byg SJ Anlæg Entreprise Asnæs Maskinsnedkeri Automester Danbolig/Svend Øvre Dragsholm sparekasse Eiland Electric Ivan Eltoft Nielsen Punkt 1 LM Kommunikation PM Anlæg RV Mureentreprise Intersport Hangler Vinduesp...

Udlejning af Kunstgræsbanen

  

 

(Se ledige tider under Kunstgræstider i emne felt. eller kontakt os for en god aftale)

1. Vi modtager din bestilling via tlf 51375038 & din bestilling bekræftes via Mail.

2. Pris for leje af Kunstgræsbanen aftales individuelt alt efter om der er tale om engangs leje eller sæson leje, så kontakt os

3. I prisen er der incl. 1 stk. omklædningsrum & der er mulighed for at få Lys på banen uden merpris.

4. Der betales på reg nr: 3208 & konto nr: 3566382547 (faktura fremsendes efter endt leje) ved betaling, husk at påføre klubnavn samt kontaktperson.

5. Banen udlejes både til træningspas og kampe. Asnæs Boldklub forbeholder sig ret til at booke klubbens egne hold ind i de tider, som klubben har brug for & resttider kan bookes efter først til mølle princip. Udlejer skal selv huske div. materialer såsom bolde, kegler, veste, samt bestilling af dommer ved kampe.

 

Regler for benyttelse af Kunstgræsbanen på Asnæs Stadion

- Kun spillere, trænere samt ledere for de hold, der benytter banen, må befinde sig på kunstgræsarealet. Tilskuere   SKAL opholde sig på flisegangen udenfor indhegningen.

- Fodboldstøvler skal børstes rene inden Kunstgræsbanen betrædes.

- Der må kun anvendes fodboldstøvler med almindelige knopper & Ikke Aluminiumsknopper!!!

- Rygning er strengt forbudt indenfor indhegningen af Kunstgræsbanen.

- Der må ikke efterlades affald, strømpetape, flasker, m.m. (Benyt skraldespandene)

- Der må ikke medbringes andre rekvisitter på kunstgræsbanen, end dem der forefindes. Stole, bænke, skal være på     flisegangen udenfor indhegningen.

Vi håber i får en super oplevelse på vores kunstgræsbane og vi står naturligvis til rådighed for yderligere oplysninger eller spørgsmål på Tlf: 51 37 50 38

Med sportslig hilsen

Kunstgræsudvalget, Asnæs Boldklub

 

 

 

 

    

DBU Sjælland Nyheder | Nyheder fra sportsverdenen
  • Under corona gælder de almindelige regler for flytning af kampe, hvor flytningen skal aftales med modstander. Under særlige omstændigheder og efter individuel vurdering kan DBU Sjælland fastsætte et nyt tidspunkt for kampen.

  • En ny fælles spillerudviklingsstrategi for børnefodbolden kommer helt bogstaveligt talt tættere på, og vil i den kommende tid blive præsenteret og diskuteret på otte planlagte dialogmøder geografisk fordelt over hele landet.